Laeb sisu... Laadimine sõltub ühenduse kiirusest

SÜGISLÕHNADE SOOVITUSED PARFÜÜMIEKSPERT JULIALT

MILLINE PARFÜÜM VALIDA SÜGISEKS?

Kindel lõhn võib meile seostuda mingi kindla meeleoluga ja meis lausa mugavust või ebamugavust ärgitada. Sügis seostub enamjaolt melanhoolsete meeleoludega. Et melanhoolsesse sügistujju tasakaalu tuua valitakse sügiseks magusamad hubast ja sensuaalset meeleolu loovad lõhnad. Sügise jahedas õhus mängivad hästi puidused ja idamaised parfüümid. Komponentidest tasuks vaadata vaniljet, karamelli, kardemoni, kaneeli, nelki, ambrat, patšulit, sandlipuud ja sooje lillelisi lõhnanoote.
Mitmete uuringute tulemusena on jõutud järeldusele, et ligikaudu 90% naistest valib kõrge vaniljesisaldusega parfüümi külmemaks hooajaks. Vaniljet peetakse ka psühhosomaatiliseks afrodisiaakumiks, mis isegi beebi naeratama paneb. Mehed pidid väidetevalt alkohoolsete jookide puhul tummisemaid ja vaniljeseid maitseid eelistama. Seega on vanilje üks tähtis komponent meie meeltemaailmas.AR
Sellest hoolimata kiputakse vaniljet lõhnakomponendina tihti alahindama ning sellele imelisele komponendile poogitakse külge ebaintelligentne ja lapsik maine, mis pole aga sugugi tõsi. Vaniljel baseeruvad lõhnad kalduvad oma iseloomu poolest tegelikult vägagi tõsiseltvõetavasse parfüümigruppi – idamaiste lõhande perekonda.
AR
Iluboxi valikus on suurepärasteks vanilje parfüümide esindajateks Escada Magnetism, Lancome’i Hypnose ning kurikuulsad Thierry Mugleri Angel ja Guerlaini Shalimar. Lisaks vaniljele on neis parfüümides ka palju teisi komponente, kuid neis kõigis on korralik annus endasse mähkivat ning sensuaalset vaniljet. Samuti sobivad need parfüümid vaniljega tutvuse tegemiseks neile, kes senini on vaniljet liialt naiivseks komponendiks pidanud.
Meestel soovitaks sel sügisel kindlasti vaadata puiduste lõhnade poole, sest puidused lõhnad on androgüünse stiili võidukäigu tõttu jätkuvalt trendikad ning samal ajal meestelõhnana ka väga ajatu valik. Idamaine, vürtsikas, puidune ning kaasaaegne on näiteks Burberry parfüüm London for Men. Burberry London for Men lõhnab kvaliteetselt ja elegantselt. Lõhnas on kasutatud lavendlit, bergamoti, kaneeli, magusat mürri, guajakipuud, tammesammalt, tubakat, vaniljest mimoosi ja nahkseid noote. Seda parfüümi tasub naistel oma elukaaslase lõhnariiulilt näpata neil päevil, mil tahaks oma olemist konkreetsemaks ning tõsiseltvõetavamaks teha. Boyfriendi parfüüm võib olla ideaalne aksessuaar minimalistliku outfiti juurde.
Teiseks puiduseks lõhnasoovituseks meestele on ajatu Christian Diori parfüüm Fahrenheit, mis loodud esmakordselt 1988ndal aastal. Diori Fahrenheit on üks populaarsemaid meeste parfüüme maailmas. Lõhnas on prominentseteks komponentideks kannikese leht, puidud, nahk ning petrooleumi lõhnaakord tänu millele on parfüümist saanud parfüümimaailma legend ja klassika. Tegemist on ilmselt ühe esimese nõndanimetatud kontseptuaalse parfüümiga, mis tähendab seda, et lõhna areng (tipunoodid, süda, põhjanoodid) tiirleb ümber ühe kindla teema – põlemise.
Kui aga idamaised parfüümid ei köida üldse, siis tasub sügisel vaadata chypre-perekonna parfüümide poole. Chypre parfüümid on üpris keeruka ülesehitusega ent meeldejäävad ning suurepärane valik signatuurparfüümiks. Sisaldavad peamiselt samblaseid, kuivi, sooje ja teravaid noote. Üheks põnevaks chypre-parfüümiks Iluboxi valikus on Gucci Rush. Parfüüm on muuseas loodud sama parfümeeri poolt, kes on loonud Fahrenheit’i. Rush on oma nime saanud 1980ndatel aastatel Ameerikas levinud narkootilisest ainest ning lõhna pudel on inspireeritud 80ndatelikust kassetikultuurist – erkpunane kandiline pudel sümboliseerib videokassetti. Gucci Rush sisaldab lisaks patšulile ning samblastele nootidele sametist virsiku naha lõhnaakordi ning sooje lillelõhnalisi akorde.

Jäta kommentaar

Mobiiliversioon: Lubatud