Laeb sisu... Laadimine sõltub ühenduse kiirusest

Iluboxi lõhnaekspert Julia soovitab: Suvi ja parfüümid

Iluboxi blogi kolmas postitus on pühendatud suvele

Alateadlikult ja ka teadlikult valime endale parfüüme olenevalt aastaajast. Kliima, milles viibime, mõjutab suurel määral meie lõhnaeelistusi. Samuti ka kultuuriruum.

Üldiselt oleme harjunud selle mõtteviisiga, et suvel, mil on palavam, valitakse kergemad ja õhulisemad parfüümid. Seda otsust mõjutab suuresti ka see, et soe õhk avalikustab ka need lõhnad, mida me näiteks talvisel tänaval ei tunne. Ja kahjuks pole kogu suvine aroomibukett alati kõige meeldivamaid odööre täis, sest küpsemise ja roiskumise protsessid on samuti kiiremad.

AR

Kindlasti on suuremad lõhnahuvilised täheldanud selliseid märksõnu nagu ‘ozonic’, ‘aquatic’ või ‘marine’. Mida võiks need mõisted parfüümide puhul tähendada? Need märksõnad viitavad sellele, et tegemist on jahedalt värskete ja õhuliste lõhnadega, mis meenutavad meile merebriisi ja väljas värske õhu käes viibimist. Sellise tunnetuse annavad parfüümidele tihti komponendid nagu arbuus, melon, kurk, rabarber, tsitrused ja ka mõned õrnad lillelised noodid. Sedasorti parfüümid muutusid populaarseks 90ndatel, mil nn puhtuselõhnadest sai meeletu trend ja lausa obsession. Kuulsamad nn vesised parfüümid on “Cool Water”, “L’Eau d’Issey”, “Acqua di Gio” ja ka Diori “Dune”. Sellesse klassifikatsiooni kuuluvaid parfüüme kirjeldatakse ka kui androgüünseid parfüüme ning seega võib neid klassifitseerida unisex parfüümide hulka, sest sobivad nii naistele kui meestele. Vesiste parfüümide eripäraks on see, et nad on kergesti lenduvad, sest nende komponendid on kerged ja parfüümid ise enamjaolt kerge kontsentratsiooniga – eau fraiche, eau de cologne, eau de toilette. See tähendab seda, et neid tuleb piserdada pea poole rohkem kui nt sügavaid lillelisi või puuviljaseid magusa alatooniga parfüüme.

Suvises soojuses avanevad parfüümid enamasti veidi järsemalt ning esialgu võib tunduda, et piserdamisega tasub tagasihoidlikum olla. Tegelikkus on aga see, et suurem osa parfüüme kipub suvel nahalt kergemini kaduma. Inimene ise eritab suvel rohkem odööre, ujumine ja rannatuul kulutavad lõhna samuti kiiremini. Seega tasub end suvel vähemalt ühe piserduse võrra rohkem lõhnastada.

Araabias armastatakse puiduseid ja vürtsiseid parfüüme olenemata aastaajast. Mitmed puidused komponendid, vürtsid ja lilled avanevadki soojas kliimas paremini ning mitmetahulisemalt jättes enda järele ka suure lehvi, mida juba eemalt tunda on.

Suvel tasub end lõhnastades silmas pidada kindlasti seda, et päikese kätte minnes tuleb lõhna piserdada vaid neile piirkondadele, mis on päikese eest varjatud, et vältida naha kahjustamist.

Järjest enam teadlasi kinnitab oma uurimustöödega, mida aroomiterapeudid juba pikka aega on väitnud, et parfüümid mõjutavad meie meeleolu. Ajulaineid ja pulssi mõõtes on jõutud kinnitusele, et teatud lõhnad, nagu näiteks lavendel ja kummel, rahustavad ja lõdvestavad meid. Tsitrused ja seeder on aga ergutava toimega. Seega sobivad kölniveetüüpi parfüümid suvepäevadesse väga hästi. Kölniveetüüpi parfüümid sisaldavad nii lavendlit kui tsitrusenoote.

Suvi on puhkuste, aiapidude ja vallatuste aeg ning miks mitte valida endale suveks mõni tavapärasest särtsakam ja lõbusam parfüüm. Väidetavalt pidid hapukate nootidega parfüümid inimesed vallatumaks tegema!

Sisestades 31.07.2016 sooduskoodiks “juuli” saad endale suveparfüümi 10% soodsamalt

Jäta kommentaar

Mobiiliversioon: Lubatud