Iluboxi blogi teine postitus on pühendatud parfüümi kandmise nippidele.
Lõhnad ümbritsevad meid kõikjal – tänaval, ühistranspordis, koridorides, aias. Lõhnad võivad meenutada möödunud sündmusi ja tuttavaid inimesi. Ilmselt on meist enamik kokku puutunud situatsiooniga kus parfüüm meeldib väga, kuid kipub nahal kiiresti hääbuma ja tekitab soovi parfüümipudelisse lausa sukelduda. Kuidas siis meelepärast, kuid kiiresti kaduma kippuva parfüümi eluiga oma nahal pikendada?AR
Nahakeemia on erinevatel inimestel erinev ning seega ka avanevad parfüümid erinevatel inimestel erinevalt. Sama on parfüümi püsivusega. Kuivema nahatüübiga inimestel kipuvad parfüümid kergemini nahalt kaduma, rasusemal nahatüübil üldjuhul lõhnad püsivad kauem. Õlid nahas lahustavad ja säilitavad lõhna molekule. Seega õlisem ehk rasusem nahk hoiab parfüümi paremini kinni ning ka avab lõhna intensiivsemalt. Kuiva naha puhul tasub parfüümi püsivuse pikendamise eesmärgil lõhna lasta kohe peale keha kreemitamist, mil kreem pole veel täielikult nahka sisse imendunud. Kreemitamisel tasub kindlasti silmas pidada seda, et nahk oleks veel niiske. Nii kulub kreemi vähem ning see ka imendub paremini viies samal ajal ka vee niiskust nahka. Selle tulemusena paraneb naha niiskustasakaal ning ka mitmed lõhnad püsivad nahal kauem.
Parfüüm püsib nahal paremini ka siis, kui seda nahale lähemalt lasta. Olete ehk isegi täheldanud, et poes testides püsib piserdatud laigu lõhn nahal kauem. Selle nipi puhul tasub aga arvestada sellega, et parfüümi piserdamine nahale lähemalt vähendab parfüümi lehvi. Parfüümi lehv on see pilv, mis saadab meid päeva vältel ja mida tunnevad ka need, kes meile väga lähedal ei seisa. Ehk parfüümi lehv on parfüümi aura. Prantslased ütlevad selle kohta ‘sillage’, mida võib tõlkida kui jälg või rada. Venelased ütlevad selle kohta ‘шлейф’ ehk slepp.
Parfüümi tasub alati lasta keha soojematele piirkondadele. Parimad piirkonnad selleks on pulsikohad ehk siis need kohad, kus on tunda südame tukseid ning näha veene. Parfüüm püsib väga hästi meie kaelal (eriti juuksepiiril), kõrvanibul, põlveõndlas ja päikesepõimikule piserdades.
Kui te kardate, et teie parfüüm võib olla kontoris töötamise jaoks liiga intensiivne, siis laske seda vaid piirkondadele, mis jäävad riiete alla. Sellisel viisil saate päeva jooksul kehatemperatuuri tõustes ning end liigutades oma parfüümi nautida, kuid väldite suurema pilve tekkimist enda ümber. Samasugust nippi tasub kasutada ka veinidegustatsioonidel ja pidulikel õhtusöökidel, sest pokaalide kuju on loodud selleks, et aromaatsete jookide aroomi säilitada ning kinni püüda, ja seega püüavad pokaalid kergesti kinni ka parfüümi. See vähendab aga veininautimise elamust.
Kui teile näib, et parfüüm ärritab teie nahka, ent te siiski ei taha sellest loobuda, proovige parfüümi piserdada riiete siseküljele, lastes sel veidi hingata ja lenduda. Jah, kõige põnevamalt avanevad parfüümid nahal, kuid mitmetel naturaalsetel ja orgaanilistel kangastel avanevad parfüümid samuti väga kaunilt. Sünteetiliste kangastega on veidi keerulisem lugu, seega nende puhul tasub enne lõplikku väljaminekut katsetada ühe päeva vältel, kuidas lõhn neil püsib ja milliseks muutub. Üldjuhul püsivad parfüümid naturaalsetel kangastel paremini ja lenduvad sünteetilistelt kangastelt kiiremini. Samuti võib parfüüm sünteetilistel kangastel, näiteks polüamiidil, tundmatuseni muutuda.