Loading the content... Loading depends on your connection speed!

PARFÜÜMIEKSPERT KIRJUTAB: PARIM KOHT PARFÜÜMI HOIDMISEKS EI OLE VANNITUBA

OLED SAANUD PARFÜÜMI KINGITUSEKS, AGA MITTE OMA LEMMIKU

Kuna lähenemas on kingituste tegemise ja saamise aeg – jõulud — siis on paras aeg rääkida sellest, kuidas parfüümi õigesti hoida ning säilitada.

Nii mõnigi meist on kokku puutunud situatsiooniga, kus kingituseks saadakse parfüüm, mis tundub olevat meeldiv, kuid mitte just antud hooajaks sobilik või juhtub vahel ka seda, et parfüüm ei meeldi… esialgu. Selle asemel, et kingitus kellelegi teisele edasi anda, soovitan parfüüm hoopis ootele jätta. Meie lõhnaeelistused muutuvad vastavalt aastaajale, elustiili ja keskkonna muutustele, suursündmustele elus ning ka maitse-haistmismeele arengu tõttu.

KUIDAS HOIDA NING SÄILITADA PARFÜÜMI?

Parfüümi tuleks hoida jahedas ja kuivas, eemal otsese päikesevalguse ja küttekehade eest. Kuum, aga ka väga külm keskkond kahjustab õrnemaid essentsõlisid ning muudab nende lõhna. Tänapäeval on enamik parfüüme spreipudelites, kuhu pääseb peale piserdamist küll vähem õhku sisse kui näiteks kallatavatesse pudelitesse, kuid sellegipoolest võivad ka parimad essentsid aja jooksul hääbuda. Parimaks parfüümi hoidmise kohaks on riidekapp või sahtel. Kel aga veinikülmik kodus, siis veinide kõrval tunnevad end seal hästi ka parfüümipudelid. Kuid mitte mingil juhul hoida parfüümi tavakülmikus, kus temperatuur on liialt madal. Parfüümi ei tasuks hoida madalamal temperatuuril kui 10-12 °C.

KUI KAUA SÄILIB PARFÜÜM?

Keskmiselt säilib avatud ning pidevas kasutuses olev parfüümipudel 6 kuni 18 kuud. Kuid kõik sõltub sellest, kuidas parfüümi on hoitud ning milliseid komponente parfüüm sisaldab. Näiteks tsitrustepõhised parfüümid hääbuvad kiiremini kui lillelised parfüümid. Lillelised parfüümid hääbuvad kiiremini kui puidused parfüümid. Puiduste nootidega parfüümid kipuvad enamasti kõige kauem kvaliteetsena säilima ning võivad vahel aja jooksul veelgi põnevamaks muutuda – nagu hea konjak.

REISIKS VARU ERALDI PARFÜÜM

Kui reisile minna ning pole soovi oma täissuuruses parfüümipudel kaasa võtta, siis mitte mingil juhul ei soovitaks ma parfüüm ümber valada plastikpudelisse. Plastik võib parfüümivedelikuga reageerida ning see võib mõjutada parfüümi lõhna, värvust ning tekstuuri. Samuti soovitan parfüümi käsipagasisse kaasa pakkida. Pagasiruumi järsk õhurõhu ja temperatuuri muutus võib tingida spreipudelite lekkimise.

MITME PARFÜÜMI KOOS KASUTAMINE TOOB VAHELDUST

Mida teha kui kingitud parfüüm ei hakkagi aja jooksul meeldima? Kui kingitud parfüüm pole päris vastumeelne, siis soovitan katsetada parfüümientusiastide hulgas tuntud meetodit layering ehk siis parfüümi peale kandmist koos teis(t)e parfüümi(de)ga.

Layering toimib peaaegu alati tsitruseliste parfüümidega. Tsitruselised parfüümid sobivad kokku nii lilleliste ja puiduste parfüümidega, kui ka nahksete ambraste parfüümidega. Lase intensiivsemat parfüümi enne ning seejärel õrnemat parfüümi. Esialgu on kõige lihtsam mängida parfüümidega, milles on mingi ühisosa – kas lõhnaperekond või komponent. Julgematel tasub katsetada keerulisemate kompositsioonidega – näiteks kerge roosine parfüüm sobib peaaegu alati idamaise patšulinoote sisaldava parfüümiga; mahe tsitruseline-puidune parfüüm lisab elu puudrisele ambraparfüümile jne. Erineva lõhnaga kehakreemi ja parfüümi segamise puhul soovitan peale kreemi nahale kandmist riietuda ning seejärel lõhna kõrva taha ning kuklale piserdada. ILUBOX’I valikust soovitan katsetada kooslust Trussardi Donna ihupiim + Dolce Gabbana parfüüm L’Imperatrice.

 

Leave a Comment

Mobile version: Enabled